توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.
  • نرم افزار سفارش آگهی در روزنامه خراسان

ارزش دارویی وغذایی عسل

ارزش دارویی وغذایی عسل

جزئیات آگهی

روش تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي

راه و روش تشخيص عسل تقلبي از عسل طبيعي، اصل و خالص

در اينجا قصد داريم به سوالاتي که مشتريان عسل، درباره عسل طبيعي و ساير محصولات شهدینه مي پرسند پاسخ بدهيم. شما عزيزان نيز مي توانيد سوالات خود را از طريق ايميل، قسمت نظرات سايت يا تلفن . درمورد موضوعات مختلفي نظير عسل طبيعي، گرده گل، ژله رويال، بره موم، موم، روش خريد عسل طبيعي، روش بازاريابي، اخذ نمايندگي فروش، شرکت عسل، نحوه تشخيص عسل خالص از عسل تقلبي و مصنوعي، قيمت مناسب عسل ، خواص درماني عسل ، انواع عسل ها و ... باشد.
قبل از مطالعه اين سوال و جواب ها دقت فرمائيد جواب هايي که در مورد عسل طبيعي ارائه مي گردد کاملاً علمي و بر اساس " کتاب عسل درماني " نوشته " مرتضي علي آقايي نراقي و سيدحسين ميرنظامي ضيابري" مي باشد که با تجربه ما در نيم قرن توليد عسل طبيعي تطابق کامل دارد.
فروش عسل طبيعي، خالص، مرغوب و ممتاز شهدینه، صد در صد تضميني است و مشتريان پس از خريد عسل مي توانند مشاوره رايگان دريافت کنند. هموطنان از سراسر ايران مي توانند جهت خريد اينترنتي و بدون واسطه عسل طبيعي مورد علاقه خود اقدام کنند. اين عسل مستقيما از طرف زنبوردار براي شما ارسال مي گردد و وارد هيچ کارخانه اي نشده و برخلاف عسلهايي که وارد کارخانه مي شوند، فاقد هرگونه مواد افزودني و شيميايي است.
نتيجه اعتماد به ما، رضايت کامل شماست.
- در کل چند نوع عسل وجود دارد؟
عسل ها از نظر شيوه توليد به دو دسته کلي تقسيم بندي مي شوند:
الف- عسل مصنوعي که شامل موارد زير است:
عسل صنعتي : عسل صنعتي بدون دخالت زنبور عسل ساخته مي شود و در ساخت آن از قند نيشکر و شيره خرما و ... استفاده مي کنند. مانند عسل خرما و عسل چيني .
عسل شبه طبيعي : عسل شبه طبيعي عسلي است که با دخالت زنبور عسل ساخته مي شود اما زنبور عسل به صورت مصنوعي با آب و شکر و شيره ميوه ها تغذيه مي گردد.
ب- عسل طبيعي
عسل طبيعي که گاها آن را عسل خالص ، عسل واقعي ، عسل ناب ، عسل اصل ، عسل خوب ، عسل ممتاز و عسل مرغوب نيز مي نامند عسلي است که توسط زنبور عسل از شهد گل هاي دشت، کوهستان و جنگل حاصل مي گردد.

2- بهترين نوع عسل کدامست؟
در مجموع عسل هاي مصنوعي ( صنعتي و شبه طبيعي ) فاقد ارزش غذايي آنچناني مي باشند و بجز شيريني نشان ديگري از عسل واقعي ندارند اما عسل طبيعي تنها عسلي است که مي توان بر آن نام " عسل " را اطلاق کرد و عسل هاي مصنوعي، اصولا عسل نيستند و بهترست آنها را عسل تقلبي ناميد.

3- آيا عسل طبيعي و اصل هم شکرک مي زند؟ متبلور مي شود؟ رس مي کند؟ کريستاليزه مي شود؟
تعجب نکنيد: فقط عسل طبيعي شکرک مي زند.
دکتر نعمت اله شهرستاني استاد دانشگاه مي گويد:
شکرک زدن عسل نه تنها دليلي بر بدي و تقلبي بودنش نيست بلکه بر عکس معرف آن است که عسل کاملا سالم بوده و به هيچ وجه با شکر مخلوط نشده است و اين خلاف تصور غلط و رايج در ايران است که عسل شکرک زده و سفت شده را تقلبي مي دانند.
پروفسور مرتضي اسماعيلي استاد فقيد و ممتاز دانشگاه تهران مي گويد:
آنچه در اصطلاح شکرک زدن مي گويند و به خاطر وجود کلمه شکر، در ذهن، تقلبي بودن عسل را تداعي مي کند، چيزي جز پديده تبلور نيست. عسل به علت درصد بالاي مواد قندي که دارد در واقع يک ماده جامدي است که تحت شرايط بسيار شکننده اي به صورت مايع قرار دارد. اين ماده اشباع شده قندي بايد در واقع جامد باشد ولي به طور اتفاقي مايع است. به همين دليل به محض اينکه شرايط مطلوب مهيا شود اين تغيير فيزيکي يعني شکرک زدن پديدار مي گردد.
4- انواع عسل هاي طبيعي کدامند؟
عسل بابونه ، عسل آفتاب گردان ، عسل جعفري ، عسل آويشن ، عسل گون ، عسل سياه دانه ، عسل مرکبات ، عسل يونجه ، عسل اقاقيا ، عسل گشنيز ، عسل اسطو خودوس، عسل قنقال ، عسل اکاليپتوس ، عسل ريحان ، عسل مريم گلي ، عسل بهار نارنج ، عسل گون گز انگبين ، عسل شويد ، عسل زرشک ، عسل شيرمال ، عسل زولنگ ، عسل شبدر ، عسل عناب ، عسل کنار ( عسل سدر) ، عسل گلنگار ، عسل اکليل کوهي ، عسل بلوط ، عسل زيرفون ، عسل گندم سياه ، عسل تمشک و ...

5- راه و روش تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي چيست؟ معيار و ملاک تشخيص کدامند؟
قبل از هر چيز به عقايد نادرستي که درباره عسل طبيعي و مصنوعي وجود دارد مي پردازيم:
اين عقيده غلط است که مي گويند: عسل طبيعي شکرک نمي زند (رس نمي کند).
اين عقيده غلط است که مي گويند: عسل خوب، خالص و طبيعي فقط به رنگ کهربايي تيره است.
اين عقيده غلط است که مي گويند: عسل طبيعي سفت بوده و بايد کش بيايد.
اين عقيده غلط است که مي گويند: اگر عسل طبيعي 24 ساعت در يخچال گذاشته شود نبايد شکرک بزند.
اين عقيده غلط است که مي گويند: اگر قاشقي از عسل طبيعي برداشته شود لزوماً بايد بصورت باريکه اي ممتد باشد و قطع نشود.
اين عقيده غلط است که مي گويند:کبريت گرفتن کنار عسل، ريختن چند قطره روي روزنامه، ريختن چند قطره براي مورچه و .... راه تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي است.
اما راههاي تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي به صورت زير است:
الف- عسلي که قيمت واحد هر کيلو از آن زير 20 هزار تومان باشد با احتمال بسيار بسيار زياد تقلبي است زيرا هزينه توليد يک کيلو عسل طبيعي بيشتر از اين مقدار مي باشد.(طبق نظر بيشتر اعضاي اتحاديه زنبورداران) بنابراين کليه عسل هايي که قيمت يک کيلو از آن يک يا دو هزار تومان است (مانند عسل هايي که به نام خوانسار و چيني بازار را فراگرفته اند) بي شک تقلبي (صنعتي يا شبه طبيعي هستند.)
ب- عسلي که رس کرده است به شرط آن که رس آن با حرارت غير مستقيم (که در سوال بعدي توضيح مي دهيم) به آساني باز شود، صد در صد طبيعي است. به همين دليل است که خريداران حرفه اي ( با تناژ بالا ) عسلي را انتخاب مي کنند که رس کرده باشد.
ج- از فروشنده عسل برگه آزمايشگاه بخواهيد. فروشنده عسل طبيعي ترسي ندارد که عسل خود را به آزمايشگاه ببرد. در صورتي که در تناژ بالا عسل مي خريد حتما نمونه اي از عسل را به آزمايشگاه ببريد و از اين سه عامل مطمئن شويد (برگرفته از کتاب عسل درماني) :
ساکاروز زير 5 درصد- رطوبت زير 18.6 درصد- پي هاش (PH) بين 3.42 الي 6.10
د- از فروشنده گل عسل طبيعي را سوال کنيد. اگر جواب مشخصي نداد به او شک کنيد. عسل هر گياه تاحدودي رنگ و بوي متناسب با آن گياه را دارد.
البته دقت کنيد که براي تازه کارها رنگ، بو ، مزه و غلظت نمي تواند ملاک خوبي براي تشخيص عسل اصل از تقلبي باشد.
هـ) هر عسل طبيعي خواص درماني مخصوص به خود را دارد که پس از دوره اي از مصرف بايد بتوانيد اثرات آن را حس کنيد. خواص درماني عسل هاي طبيعي در سایت عسل شهدینه گلها آمده است.
توصيه مي شود که فقط از فروشندگان معتبر عسل تهيه فرمائيد و به تبليغات و عقايد غلط موجود در بين مردم توجهي نکنيد.

6- چگونه عسل طبيعي رس کرده يا شکرک زده را مايع کنيم؟
يک ظرف فلزي برداشته و دو سوم آن را آب کنيد. يک تخته يا سنگ کوچک ته ظرف قرار دهيد و شيشه عسل رس کرده را بر روي تخته يا سنگ قرار دهيد. اکنون ظرف را با ملايمت حرارت بدهيد تا دما به 60 الي 70 درجه برسد. پس از مدتي مشاهده خواهيد کرد که رس عسل کم کم باز مي شود و عسل از حالت جامد به مايع تبديل مي شود که نشانه طبيعي بودن عسل است.
مواظب باشيد که شيشه عسل بيش از اندازه حرارت نبيند زيرا برخي خواص عسل از دست مي رود. ضمنا شيشه داغ را يکدفعه در آب سرد قرار ندهيد که باعث ترک خوردن آن مي شود.

7- چرا برخي از عسل هاي موجود در بازار اصلا شکرک نمي زنند؟ آيا اين عسل ها خالص هستند؟
در جواب بايد گفت اصولا اين دسته از عسل ها يا تقلبي هستند و يا عسل هايي طبيعي هستند که عمليات خاصي بر روي آن ها انجام شده است.
اين عمليات شامل حرارت دادن و افزودن جوهر ليمو و مواد نگهدارنده مي باشد که در هر صورت بر روي طعم و خواص عسل تاثير منفي مي گذارد، بنابراين اين عسل ها خالص نيستند و حتي اگر اين عسل ها به صورت مستقيم و يا بدون کنترل حرارت ديده باشند، ماده هيدروکسي متيل فورفورال در آنها پديد مي آيد که اگر ميزان آن در عسل زياد شود، مصرف عسل خطرناک مي شود.

8- آيا عسل مومي هم رس مي کند يا شکرک مي زند؟
آري، عسل مومي خالص و طبيعي نيز در شرايط دمايي خاصي شکرک مي زند.

9- چه نشانه هايي وجود دارد که مانع از فريب خوردن ما در خريد عسل تقلبي ( نامرغوب ) مي شود؟
عسل هايي با قيمتي کمتر از کيلويي 10 هزار تومان با احتمال بسيار زياد تقلبي است. عسل هاي چيني و... مصنوعي (تقلبي) هستند.
عسل هايي که دست فروشان ارائه مي کنند مشکوک به تقلبي مي باشند؛ اصولا سعي کنيد از فروشندگان معتبر، عسل طبيعي تهيه فرمائيد.
عسل هايي که داراي ساکاروز بيش از 5 درصد هستند، نمي توانند عسل طبيعي باشند.
هر عسل از گل خاصي بدست آمده که رنگ، بو، مزه ، غلظت و خواص درماني متناسب با گل خود را دارد. به عنوان مثال عسل طبيعي آويشن قرمز مايل به تيره ولي عسل طبيعي قنقال زرد کمرنگ است. عسل طبيعي شويد نيز سياهرنگ بوده و طعم شويد از آن قابل درک است. بنابراين اگر فروشنده اي عسلي زرد رنگ را به نام عسل آويشن يا شويد به شما داد شک نکنيد که يا اشتباه کرده يا عسلي تقلبي به شما تحويل داده است.
10- آيا عسل طبيعي براي مرض قند هم مفيد است؟
در صورتي که از طبيعي و خالص بودن عسل خود مطمئن هستيد، مي توانيد تحت نظر پزشک از آن استفاه کنيد ولي تحت هيچ شرايطي از عسل نامرغوب و تقلبي استفاده نکنيد چراکه مي تواند عواقب ناگواري به همراه داشته باشد.

11- عسل طبيعي اصفهان بهترست يا عسل کردستان يا عسل اردبيل؟
اگر عسلي طبيعي باشد مهم نيست که از کردستان باشد يا اردبيل. عسل طبيعي اصفهان باشد يا شهرکرد. البته اين عسل ها بسته به نوع گل، از نظر طعم و مزه متفاوتند ولي هر يک خواص دارويي و ويژگي هاي درماني منحصر بخود را دارند.

12- خواص درماني و دارويي عسل طبيعي کدامند؟
عسل طبيعي ويژگي هاي درماني فوق العاده اي دارد که بيان همه آنها در اينجا امکانپذير نيست. برخي از خواص پزشکي عسل طبيعي اصل و مرغوب به صورت تيتروار چنين است:
درمان بيماري هاي دستگاه گوارش ، بيماري هاي روده ، بيماري صرع ، ضعف اعصاب ، تقويت حافظه، درمان بيماري هاي کبد ، کليه ، ديابت ، تصفيه خون ، پيشگيري از گرفتگي رگ هاي خوني ، درمان زخم ها و سوختگي ، سفيد کردن دندان، افزايش طول عمر ، زيبايي پوست ، تقويت نيروي جسمي و جنسي ، تقويت قلب ، درمان بيماري هاي حلق و ريه ، درمان بيماري هاي زنان ،بيماري هاي مفاصل و...
جهت کسب اطلاعات بيشتر به سايت عسل شهدینه گلها مراجعه کنيد و يا با ما تماس بگيريد.
شماره همراه:
09132282239-03133391845
ايميل:
FAZEL2010@GMAIL.COM
سايت:
www.IRANASAL.COM
13- عسل طبيعي و اصل چه خواص درماني و دارويي دارد؟ لطفا طريقه مصرف عسل طبيعي را براي هر يک از بيماري ها به طور جداگانه شرح دهيد.
دقت فرمائيد که اين خاصيت ها فقط براي عسل طبيعي (عسل طبيعي = عسل خالص = عسل واقعي = عسل ناب = عسل اصل = عسل ممتاز = عسل مرغوب = عسل خوب ) بيان مي شود و استفاده از عسل هاي تقلبي ، مصنوعي و صنعتي ممکن است نتيجه عکس داشته باشد.
اگر مي خواهيد طرز تشخيص عسل طبيعي از تقلبي را ياد بگيريد و با ملاک انتخاب عسل واقعي و معيارهاي شناسايي عسل خالص و خوب آشنا شويد به پرسش و پاسخ هاي قبلي همين سايت مراجعه فرمائيد.
* - درمان بيماري قلبي با عسل طبيعي: مخلوطي از عسل طبيعي و پودر دارچين را تهيه کنيد و به جاي مربا روي نان قرار دهيد و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنيد. اين روش در کاهش کلسترول، جلوگيري از بروز حمله قلبي، تنفس راحت و تقويت ضربان قلب موثر است. بيماران مبتلا به حمله قلبي نيز با مصرف روزانه اين مخلوط از حمله قلبي بعدي در امان خواهند بود.
بررسي روي سالمندان در آمريکا و کانادا نشان داده است، با بالا رفتن سن، شاهرگ هاي حياتي و سياه رگ ها خاصيت انعطاف پذيري خود را از دست مي دهند. عسل و دارچين به شاهرگ ها و سياهرگ ها قدرتي تازه مي بخشد.
* - از بين بردن اثر خارش نيش هاي حشرات با عسل طبيعي: مخلوطي از يک سهم عسل، ٢ سهم آب ولرم و يک قاشق چاي خوري پودر دارچين را روي قسمتي از بدن که احساس خارش مي کنيد، قرار دهيد خارش و درد در عرض يک يا ٢ دقيقه فروکش خواهد کرد.
* - درمان التهاب مفصل (آرتريت) با عسل طبيعي: روزانه، يک وعده صبح و يک وعده شب، مخلوطي از يک فنجان آب گرم، ٢ قاشق چاي خوري عسل و يک قاشق چاي خوري پودر دارچين مصرف شود. اين مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتريت هاي مزمن را نيز درمان مي کند. بررسي هاي اخير روي ٢٠٠ بيماري که قبل از صرف صبحانه از اين مخلوط استفاده کردند نشان داد، ٧٣ نفر از آنان در عرض يک هفته کاملا از درد رهايي پيدا کردند و پس از يک ماه، بيشتر افرادي که قادر به راه رفتن يا حرکت نبودند، بدون احساس هيچ دردي توانايي راه رفتن و تحرک خود را به دست آوردند.
* - جلوگيري از ريزش مو با عسل طبيعي : قبل از دوش گرفتن مخلوطي از مقداري روغن زيتون داغ، يک قاشق چاي خوري عسل و يک قاشق پودر دارچين را به مدت ٥ تا ١٥ دقيقه روي سر قرار دهيد و سپس آن را بشوييد.
* - از بين بردن عفونت مثانه با عسل طبيعي : ٢ قاشق غذاخوري عسل به همراه يک قاشق چاي خوري پودر دارچين را با مقداري آب ولرم حل کنيد و آن را بنوشيد. اين روش باعث مي شود که ميکروب هاي مثانه از بين برود.
* - درمان درد دندان با عسل طبيعي : مخلوطي از يک قاشق چاي خوري پودر دارچين و ٥ قاشق چاي خوري عسل تهيه کنيد و روي دندان خراب بماليد. اين عمل را ٣ بار در روز تکرار کنيد تا درد تسکين يابد.
* - کاهش کلسترول با عسل طبيعي: ٢ قاشق غذاخوري عسل را با ٣ قاشق چاي خوري پودر دارچين در يک ليوان چاي حل کنيد و بنوشيد. اين کار ميزان کلسترول خون را طي ٢ ساعت به ١٠ درصد کاهش مي دهد.
* - درمان سرماخوردگي با عسل طبيعي: به مدت ٣ روز از مخلوط يک قاشق غذاخوري عسل با يک چهارم قاشق چاي خوري پودر دارچين استفاده کنيد. اين روش براي درمان سرفه مزمن و سرماخوردگي و سينوزيت به کار مي رود.
* - درمان ناباروري با عسل طبيعي: براي برطرف کردن اين مشکل، به مردان توصيه مي شود ٢ قاشق غذاخوري عسل را قبل از خواب ميل کنند. در کشورهاي چين، ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروري مواجه اند، در طول روز مخلوطي از مقداري پودر دارچين و يک دوم قاشق چاي خوري عسل را به طور مرتب روي لثه و داخل دهان خود قرار مي دهند تا مخلوط حاصل از طريق بزاق وارد بدن شود. زوجي که مدت ١٤ سال بچه دار نمي شدند با شروع مصرف عسل و دارچين پس از مدت کوتاهي صاحب دوقلو شدند.
* – درمان درد معده با عسل طبيعي: مصرف عسل و پودر دارچين علاوه بر درمان درد و نفخ معده، زخم معده را نيز درمان مي کند.
* - تقويت سيستم ايمني با عسل طبيعي : استفاده روزانه از عسل و پودر دارچين سيستم ايمني بدن را تقويت کرده و بدن را از حمله باکتري و ويروس محافظت مي کند. دانشمندان دريافتند که عسل داراي مقدار زيادي ويتامين و آهن است. مصرف مداوم عسل گلبول هاي سفيد خون را تقويت مي کند تا بتواند با باکتري ها و بيماري هاي ويروسي مقابله کند.
* - برطرف کردن سوء هاضمه با عسل طبيعي: قبل از هر وعده غذا، پودر دارچين را روي ٢ قاشق غذاخوري عسل بريزيد و ميل کنيد تا از ترشح اضافي اسيد معده رهايي پيدا کنيد زيرا اين مخلوط غذاهاي سنگين را به راحتي هضم مي کند.
* - جلوگيري از آنفلوآنزا با عسل طبيعي: دانشمندي در اسپانيا ثابت کرده که مخلوط عسل و دارچين داراي مواد مفيد طبيعي است که از ميکروب هاي آنفلوآنزا و سرماخوردگي جلوگيري به عمل مي آورد.
* - افزايش طول عمر با عسل طبيعي: مصرف دائم و مرتب عسل و پودر دارچين مانع پيري زودرس مي شود. مخلوطي از ٤ قاشق چاي خوري عسل، يک قاشق چاي خوري پودر دارچين و ٣ فنجان آب گرم را با هم بجوشانيد. سپس مخلوط به دست آمده را ٣ الي ٤ بار در روز به مقدار يک چهارم فنجان ميل کنيد. اين مخلوط علاوه بر طراوت بخشيدن و نرم نگه داشتن پوست از پيري زودرس نيز جلوگيري مي کند.
* - برطرف کردن جوش صورت با عسل طبيعي: قبل از خواب مخلوط ٣ قاشق غذاخوري عسل و ١ قاشق چاي خوري دارچين را روي جوش ها قرار دهيد و روز بعد با آب ولرم بشوييد. تکرار روزانه اين کار به مدت ٢ هفته، جوش ها را از بين مي برد.
* - درمان عفونت هاي پوستي با عسل طبيعي: قرار دادن مخلوطي به مقدار مساوي از عسل و پودر دارچين روي قسمت هاي مختلف پوست، عفونت هاي پوستي و اگزما را نيز درمان مي کند.
* - درمان سرطان با عسل طبيعي: تحقيقات جديد انجام گرفته در ژاپن و استراليا نشان داده، سرطان هاي پيشرفته معده و استخوان به طور موفقيت آميزي با عسل طبيعي و خالص درمان شده است. بيماران مبتلا به اين سرطان ها ٣ بار در روز و به مدت ٣ ماه يک قاشق غذاخوري عسل و يک قاشق چاي خوري دارچين را مخلوط و مصرف مي کنند.
* - از بين بردن خستگي مفرط با عسل طبيعي: مصرف نصف قاشق غذاخوري عسل و مقداري پودر دارچين در يک ليوان آب اول صبح و بعد از ظهر که بدن با افت نشاط رو به رو است طي يک هفته نيروي حياتي بدن را افزايش مي دهد.
* - از بين بردن بوي بد دهان با عسل طبيعي: شما مي توانيد پس از بيدار شدن از خواب با محلولي از يک قاشق چاي خوري عسل، مقداري پودر دارچين و آب گرم غرغره کنيد تا در طول روز مشکل بوي بد دهان را نداشته باشيد.
* – کاهش مشکل شنوايي با عسل طبيعي: مصرف روزانه مقدار مساوي از عسل و پودر دارچين در صبح و شب مشکل شنوايي را کاهش مي دهد.

نمایش اطلاعات مرتبط

  • به روز شده در تاریخ پنج شنبه 28 بهمن 1395.
  • تعداد بازدید : 419269 بار
  • کد آگهی : 719796

آگهی های مرتبطبستن

انتخاب دسته بندی

ابتدا از این قسمت دسته بندی آگهی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

.
بستن

جستجو در آگهی ها

پس از انتخاب دسته بندی ، از این قسمت برای جستجوی دقیق آگهی ها استفاده کنید.

.
بستن

منوی کاربری

از اینجا ثبت نام کنید ، وارد پنل کاربری شوید و سپس آگهی های خود را مدیریت کنید.

.
بستن

متشکریم

کاربر گرامی ، امیدواریم امکانات سایت هفتاد ده برای شما مفید باشد. از حسن انتخاب شما متشکریم.