توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

معاینه فنی موتورخانه و بویلرتوسط دستگاه آنالایزردوداگزوز

معاینه فنی موتورخانه و بویلرتوسط دستگاه آنالایزردوداگزوز

جزئیات آگهی

با استفاده ازدستگاه آنالیز دود، میزان اکسیژن و منواکسید کربن در خروجی دودکش بویلرویاکوره اندازه گیری می شود. همچنین این دستگاه قابلیت اندازه گیری دمای دود را دارد.
بعنوان مثال در صورتی که سوخت گاز طبیعی باشدمیزان درصد مجاز اکسیژن در دود خروجی ۲ الی ۳ درصد می باشدومونوکسید کربن در محصولات احتراق نباید وجود داشته باشداین دستگاه درصد دی اکسید کربن را نیز محاسبه نموده و راندمان احتراق را مشخص می نماید.
از نکات مهم در زمان اندازه گیری، نصب صحیح پروب دستگاه در دودکش گازهای خروجی بگونه ای که درزبندی اطراف پروب بخوبی انجام پذیرد و نشتی هوا بداخل دودکش بر روی نتایج اندازه گیری موجب داده های غلط نشود. همچنین بایستی اندازه گیری را پس از رسیدن کوره یا دیگ به حالت پایدار انجام داد. برای تنظیم مشعل بایستی با تنظیم دمپرهوا وکنترل دبی و فشار سوخت میزان اکسیژن و منواکسید و دیاکسید کربن اندازه گیری شده با میزان مبنا مقایسه گردد و تنظیمات تا آنجا ادامه پیدا کند که به بالاترین راندمان مشعل برسیم ودر نهایت تنظیمات فیکس گردیده و صرفه جویی در مصرف سوخت به میزان قابل توجه نتیجه انجام این عملیات خواهد بود.به عنوان مثال در یک دیگ بخار 10 تن با تنظیمات بر روی مشعل وافزایش فقط 5% راندمان و در صورت کارکرد دیگ به مدت 20 ساعت در شبانه روز و 300 روز کاری در یک سال با قیمت فعلی گازصنعتی در سال 1393 (1000 ریال بابت هر متر مکعب) مبلغ 240،000،000 ریال صرفه جویی انجام خواهد گرفت. لازم به ذکر است با توجه به نوسانات دما و انجام تعمیرات و سایر تغییرات بر روی مشعلها انجام این فرایند هر یکسال بایستی تکرار ومشعلها مجددا تنظیم گردند.

نمایش اطلاعات مرتبط

  • به روز شده در تاریخ پنج شنبه 22 تیر 1396.
  • تعداد بازدید : 5057 بار
  • کد آگهی : 846880

آگهی های مرتبطبستن

انتخاب دسته بندی

ابتدا از این قسمت دسته بندی آگهی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

.
بستن

جستجو در آگهی ها

پس از انتخاب دسته بندی ، از این قسمت برای جستجوی دقیق آگهی ها استفاده کنید.

.
بستن

منوی کاربری

از اینجا ثبت نام کنید ، وارد پنل کاربری شوید و سپس آگهی های خود را مدیریت کنید.

.
بستن

متشکریم

کاربر گرامی ، امیدواریم امکانات سایت هفتاد ده برای شما مفید باشد. از حسن انتخاب شما متشکریم.