توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.
  • سفارش آگهی در نیازمندی های خراسان
  • نرم افزار سفارش آگهی در روزنامه خراسان

نحوه سفارش آگهی طلایی و نقره ای

مطالبه مهریه ( ازدواج دائم یا موقت)

مطالبه مهریه ( ازدواج دائم یا موقت)

جزئیات آگهی

1-مهريه

بر طبق ماده 1078 قانون مدني هر چيزي که ماليت داشته باشه مي توان مهر قرار داد بنابراين مهريه مي تواند ملک مشخص ، خودرو ، سکه ، وجه نقد و يا هر مال منقول و غير منقولي باشد در اين خصوص تفاوتي بين عقد دائم يا موقت (صيغه) نيست و مهريه مندرج در صيغه نامه هاي عادي هم از طريق دادگاه خانواده قابل مطالبه مي باشد.

2- مهريه به نرخ روز

بر طبق تبصره ماده 1082 قانون مدني چنانچه مهريه وجه رايج باشد با تغيير شاخص قيمت سالانه زمان پرداخت به نسبت سال عقد که توسط بانک مرکزي اعلام مي شود مهريه به نرخ روز محاسبه خواهد شد . براي دانستن مهريه خود به نرخ روز با تلفن گوياي 128 تماس بگيريد.

3- مهريه عند المطالبه و عند الاستطاعه

قبل از هر چيز بدانيد که مهريه عند الاستطاعه براي زنان شرط خوبي نيست اگر مهريه عند الاستطاعه باشد زن مي بايستي ثابت نمايد که مرد داراي اموال است و اگر نتواند ثابت کند يا زوج اموالي نداشته باشد مهريه اي پرداخت نخواهد شد برعکس مهريه عند المطالبه که اين مرد است که بايد ثابت کند توانايي پرداخت يکجاي مهريه ندارد.

4- مهريه و حق حبس

بر طبق ماده 1085 قانون مدني زن مي تواند تا دريافت کامل مهريه از انجام وظايفي(تمکين) که در مقابل شوهر دارد امتناع نمايد که به آن حق حبس مي گويند اين حق مانع اعمال نفقه هم نمي باشد حتي اگر مهريه تقسيط نيز شود باز هم تا دريافت کامل مهريه حق حيس زن پابرجاست.

5- مهريه و نزديکي

به مجرد عقد نکاح زن مالک تمام مهر مي شود و حتي با عدم نزديکي و تا وقتي که به طلاق نرسيده است مي توان تمام مهريه را مطالبه کرد. ادامه شماره 5: و در هنگام طلاق اگر بين زوجين نزديکي واقع نشده باشد نصف مهريه به زن تعلق خواهد گرفت.

6- مهريه و کاهش و افزايش آن

بر طبق نظريه 35079/30/88 مورخ 88/5/12 شوراي نگهبان و راي هيات عمومي ديوان عدالت اداري مهريه شرعي همان است که در ضمن عقد تعيين شده است و هر گونه ازدياد و کاهش آن شرعا صحيح نمي باشد در حال حاضر هم دفاتر اسناد رسمي مهريه را بعد از عقد کاهش يا افزايش نمي دهند.

7- جريان مهريه تا 110 سکه چيست ؟

بر طبق ماده 22 قانون حمايت خانواده اگر مهريه هر مقدار باشد و مرد مال داشته باشد تمام مهريه وصول خواهد شد در غير اينصورت با پرداخت 110 سکه چه به صورت يکجا و يا اقساط امکان حبس مرد وجود نخواهد داشت به عبارت ديگر براي ندادن مازاد 110 سکه يا معادل آن دادگاه جلب صادر نخواهد کرد.

8- بخشيدن مهريه

زن مي تواند به يکي از دفاتر اسناد رسمي مراجعه کند و تمام يا قسمتي از مهريه خود را ببخشد و در اصطلاح حقوقي ابراء کند بدانيد که بر طبق ماده 806 قانون مدني اين بخشيدن قابل برگشت نيست.

9-مهريه و تمکين

مهريه ربطي به تمکين ندارد اگر زن تمکين هم نکند به صرف وقوع عقد مي تواند درخواستر مهريه کند.


با ما تماس بگیرید برای رسیدن به حقوقتان ما در کنار شما هستیم

44033677 - 44963487- 021

09122547699
http://parsaylawyers.com/

نمایش اطلاعات مرتبط

  • به روز شده در تاریخ سه شنبه 18 آبان 1395.
  • تعداد بازدید : 468 بار
  • کد آگهی : 885689

آگهی های مرتبطبستن

انتخاب دسته بندی

ابتدا از این قسمت دسته بندی آگهی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

.
بستن

جستجو در آگهی ها

پس از انتخاب دسته بندی ، از این قسمت برای جستجوی دقیق آگهی ها استفاده کنید.

.
بستن

منوی کاربری

از اینجا ثبت نام کنید ، وارد پنل کاربری شوید و سپس آگهی های خود را مدیریت کنید.

.
بستن

متشکریم

کاربر گرامی ، امیدواریم امکانات سایت هفتاد ده برای شما مفید باشد. از حسن انتخاب شما متشکریم.