توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

نحوه سفارش آگهی طلایی و نقره ای

آیا مرد می تواند بعد از انتقال سند خانه به همسرش آن را برگرداند؟

آیا مرد می تواند بعد از انتقال سند خانه به همسرش آن را برگرداند؟

جزئیات آگهی

به کرات دیده شده است که بعضی از مردها تمام یا قسمتی از منزل مسکونی خود را به دلایلی به نام همسرشان انتقال رسمی می دهند اما بعد از مدتی به دلیل اختلافات زوجین، مرد (زوج) از این کار پشیمان می شود و در فکر چاره می افتد که چگونه می تواند مالکیت خانه را باز پس گیرد و یا این که در پی چاره جویی است که به چه استدلال می تواند در جواب مطالبه مهریه زوجه، قاضی دادگاه را مجاب کند که ملک داده شده به همسر در عوض مهریه بوده است. از این دست سوالات از وکلای پایه یک گروه پارسای چه از طریق مراجعه حضوری یا تلفنی بسیار پرسیده می شود. ما معتقدیم بهترین وکیل و وکیل خوب کسی است که موکل را به امور واهی امیدوار نکندد و او را برای رسیدن به واقعیت راهنمایی کند. در خصوص پاسخ به این نکته نیز دانستن چند نکته ضرووری است.

1- بر طبق ماده 803 قانون مدنی - بر طبق شرایطی - اگر کسی به دیگری مالی را هبه (بخشش) کرده باشد می توان آن را پس بگیرد و به اصطلاح حقوقی رجوع از هبه کند.

2- در حقوق ایران آنچه که موجب ایجاد یک قرارداد (عقد) می شود قصد واقعی طرفین آن است ولی این قصد طرفین بر طبق ماده 191 قانون مدنی نیاز به ظهور و ابراز دارد در واقع قرارداد مکتوب نماد و مظهر اراده طرفین عقد است که با امضاء آن قصد خود را ابراز کرده اند. حال شما فرض کنید یکی از طرفین ادعا کند که آنچه که نوشته شده است قصد واقعی نبوده است خوب در این جا او مدعی است و بار اثبات بر عهده او می باشد که بتواند ثابت کند آنچه نوشته شده است صوری یا برخلاف قصد واقعی بوده است که البته امری بسیار دشوار است.

بعد از این دو مقدمه بر میگردیم به جواب سوال، معمول است که وقتی مردی بخواهد تمام یا قسمتی از ملکش را به همسرش انتقال بدهد زوجین برای ثبت انتقال رسمی به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه می کنند. سر دفتران از قالب های قراردادی مثل بیع، صلح، هبه و ... استفاده می کنند ولی معمول است که از قالب بیع (خرید و فروش) در سند بنچاق برای انتقال رسمی استفاده می شود و طرفین امضاء می کنند. در این قراردادی (سند بنچاقی) که بین زن و شوهر امضاء شده است بیع است یعنی زوجه از زوج ملک را خریداری کرده است حال اگر بعدا زوج پشیمان گردد با مانع بزرگی برخورد می کندبه نام سند رسمی قرارداد بیع و این که او در دادگاه بعدا مدعی شود که عوضی (ثمن) دریافت نکرده است و در واقع قصد آن ها هبه بوده است نه بیع، در محاکم پذیرفته نمی شود زیرا گفته شد که قرارداد مکتوب آیینه قصد طرفین است مدعی خلاف آن می بایستی ادعای خود را ثابت کند که بسیار دشوار است مگر این که در شرایطی زوجه در دادگاه اقرار کند که وجهی پرداخت نکرده و به واقع خرید و فروش انجام نشده است.

لذا با توجه به مطالب گفته شده در بالا، تجربه نشان می دهد این دست پرونده ها با موضوع رجوع از هبه یا ابطال سند رسمی دلیل رجوع از هبه درصد موفقیت چندانی در دادگاه ها ندارند. البته در این باب توجه به خیلی از نکات ریز که خارج از حوصله این مختصر است حائز اهمیت است بهتر است مرد متقاضی رجوع از هبه قبل از هر اقدامی با وکیل مجرب و با تجربه در این خصوص مشورت کند تا وکیل پایه یک متخصص از طریق سوالاتی که می پرسد و بررسی ادله زوج، بهترین تصمیم را برای شروع دعوی انتخاب کند و یا این که موکل را توجیه کند که درصد موفقیت در این پرونده اندک است. به هر حال آگاه باشید در این گونه پرونده ها هر گونه اقدام شتاب زده و طرح دعوی اشتباه و استفاده از تکنیک های حقوقی نامناسب امکان موفقیت و طرح دعوی مجددرا از شما سلب می کند.
http://parsaylawyers.com/

نمایش اطلاعات مرتبط

  • به روز شده در تاریخ سه شنبه 30 آذر 1395.
  • تعداد بازدید : 588 بار
  • کد آگهی : 891260

آگهی های مرتبطبستن

انتخاب دسته بندی

ابتدا از این قسمت دسته بندی آگهی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

.
بستن

جستجو در آگهی ها

پس از انتخاب دسته بندی ، از این قسمت برای جستجوی دقیق آگهی ها استفاده کنید.

.
بستن

منوی کاربری

از اینجا ثبت نام کنید ، وارد پنل کاربری شوید و سپس آگهی های خود را مدیریت کنید.

.
بستن

متشکریم

کاربر گرامی ، امیدواریم امکانات سایت هفتاد ده برای شما مفید باشد. از حسن انتخاب شما متشکریم.