توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

روتاری کانکتور | اسلیپ رینگ

روتاری کانکتور | اسلیپ رینگ

جزئیات آگهی

روتاری کانکتور (Rotary connector) یا اسلیپ رینگ (slip ring) یک دستگاه الکترومکانیکی است که اجازه می دهد تا سیگنال های برق و سیگنال های الکتریکی از یک ساختار ثابت به یک ساختار چرخشی انتقال یابد. روتاری کانکتور یا کانکتور دورانی همچنین به عنوان یک اتصال الکتریکی دوار، گرداننده یا متناوب الکتریکی (سوکت دورانی – کانکتور چرخشی ) نامیده می شود و می تواند در هر سیستم الکترومکانیکی مورد استفاده قرار گیرد که در هنگام انتقال جریان یا داده ها نیازمند چرخش بدون وقفه، متناوب یا پیوسته باشد. این کار می تواند عملکرد مکانیکی را بهبود بخشد، عملکردهای سیستم را ساده تر کند و سیم های مستعد از طریق مفاصل متحرک را از بین ببرد. روتاری کانکتور asiantools و اسلیپ رینگ mercotac از نوع کانکتور چرخشی هستند

اسلیپ رینگ (slip ring) یا روتاری کانورتر یک وسیله الکترومکانیکی است که امکان انتقال قدرت و سیگنال های الکتریکی را از یک ساختار ثابت به یک ساختار دوار فراهم می کند. به عبارت دیگر روشی برای ایجاد یک اتصال الکتریکی بین تجهیزات دوار است که اجازه می دهد انرژی بین دو بخش الکتریکی دوار جریان پیدا کند. همچنین استفاده از آنها باعث بهبود و ساده سازی عملکرد مکانیکی سیستم و حذف سیم های مستعد خرابی که از مفاصل متحرک آویزان هستند میشود.
این وسیله که به نام رابط الکتریکی دورانی(rotary electrical interface یا rotating electrical connector)و حلقه گردنده نیز شناخته می شود،در موتورهای اسلیپ رینگ یا موتورهای حلقه ای لغزنده ، ژنراتورهای الکتریکی برای سیستم های متناوب (AC)،ژنراتورها و همچنین در ماشین آلات بسته بندی، حلقه های کابلی و توربین های بادی استفاده می شود.

بطور معمول ، اسلیپ رینگ از دو بخش اساسی تشکیل شده است که شامل برس(Brush) و رینگ فلزی میباشد. برس که بخش ثابت بوده از جنس گرافیت یا فلز است و معمولا به صورت یک سیم واحد یا فنری ست که به انتهای آن قسمتی برای برقراری تماس با رینگ نصب شده است. با چرخش رینگ فلزی، برس روی قطر خارجی رینگ میساید و جریان الکتریکی یا سیگنال را از آن به رینگ فلزی هدایت میکند. رینگ (Ring) جزئی است که با سرعت ثابت میچرخد و جریان الکتریکی را از طریق برس ثابت هدایت میکند.

سه ساختار متداول که امروزه در ساخت اسلیپ­ رینگ ­ها به­ کار برده میشود شامل ساختار جیوه­ ای ، ساختار پنکیک و ساختار بی­سیم می باشد.
امروزه اسلیپ رینگ­ ها در انواع مختلف و برای کاربردهای متعددی ساخته میشوند. برخی از آنها عبارتند از:
1-اسلیپ رینگ­های کپسولی(capsule slip ring)
2-اسلیپ رینگ­های جیوه ­ای (mercury slip ring)
3-اسلیپ­ رینگ­ های هیدرولیکی-نیوماتیکی (Pneumatic hydraulic electrical slip ring)
4-اسلیپ­ رینگ­ های انکودر (encoder slip ring)
5- اسلیپ­رینگ­های توربین بادی (Wind turbine slip ring)

امروزه اسلیپ ­رینگ ­ها با توجه به کاراییشان کاربردهای بسیار گسترده ­ای دارند و در صنایع گوناگونی از از جمله سیستم ­های حفاظتی ، جرثقیل­ ها ، رادارها،پزشکی،زیردریایی،تجهیزات دفاعی، وسایل سرگرمی،اتوماسیون،تجهیزات اندازه­ گیری،رباتیک،توربین­ها،دوربین­ های ایستاده،نمایشگرهای تبلیغاتی،تجهیزات کارواش،تجهیزات حفاری و سانتریفیوژها از آنها استفاده میشود.

کانکتور های دورانی - اسلیپ رینگ -روتاری کانکتور Asiantool - Rotary connector - کانکتور چرخشی - روتاری کانکتور | اسلیپ رینگ - slip ring - سوکت دورانی - فروش کانکتور نظامی- فروش کانکتور روسی -

دفتر مرکزی:
تهران، لاله زار جنوبی، کوچه بوشهری ، مجتمع تجاری تهران الکتریک، طبقه اول واحد 203
شماره تماس :
02133999193
02133993055
02133993009
02133992998

نمایش اطلاعات مرتبط

  • به روز شده در تاریخ یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹.
  • تعداد بازدید : 21 بار
  • کد آگهی : 1007454

آگهی های مرتبطبستن

انتخاب دسته بندی

ابتدا از این قسمت دسته بندی آگهی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

.
بستن

جستجو در آگهی ها

پس از انتخاب دسته بندی ، از این قسمت برای جستجوی دقیق آگهی ها استفاده کنید.

.
بستن

منوی کاربری

از اینجا ثبت نام کنید ، وارد پنل کاربری شوید و سپس آگهی های خود را مدیریت کنید.

.
بستن

متشکریم

کاربر گرامی ، امیدواریم امکانات سایت هفتاد ده برای شما مفید باشد. از حسن انتخاب شما متشکریم.